CZ DE

Hlučínsko v kostce

Hlučínsko v kostce je symbolická hříčka i název nové putovní výstavy, kterou připravilo Muzeum Hlučínska ke stému výročí vzniku regionu. Výstava je netradiční – má tvar jakési krabice, či kostky a primárně je určena pro instalaci ve veřejném prostoru. Opět se pokouší vyprávět příběh Hlučínska, ačkoliv toho o regionu už bylo řečeno a napsáno nemálo. Nyní si klade za cíl představit jej v obecnějším kontextu, nezabředávat přitom do zbytečných podrobností, ale naopak nabídnout nové postřehy a souvislosti. Názornost, stručnost, originalita a důraz na konkrétní osudy jsou dobrými vlastnostmi, které by měly zaručit, aby prohlídku hravě zvládl každý návštěvník. Výstava bude volně přístupná a v roce 2021 se objeví kromě hlučínského náměstí také na Horním náměstí v Opavě a v Bolaticích. V následujících letech pak bude putovat po dalších vesnicích a městech na Hlučínsku. Výstava byla realizována za finanční podpory města Hlučína a Sdružení obcí Hlučínska.Výstavu je možné shlédnout o 31. 10. 2021 v Bolaticích.

Vypůjčení výstavy