CZ DE

Fantastické lego

Svět pohádek, fantasy i sci-fi, stejně jako nejrůznější technické zajímavosti lze celé prázdniny obdivovat v Muzeu Hlučínska. Všechny předměty přitom pojí společný prvek a sice stavebnici Lego, ze které byly postaveny. Hlučínský zámek se tak na následující měsíce stal domovem Šípkové Růženky, Harryho Pottera, Sněhurky, armády Droidů, mistra Jody nebo Batmana. Kromě postaviček se na výstavě objeví také bitevní scéna ze sedmileté války, obléhání hradu a celá řada technických modelů, od aut, vláčků, letadel až po stavební techniku. Z reálných budov je prezentována hlučínská radnice a červený kostel, nádraží ve Velkých Hošticích a kostel v Kobeřicích. Největší a zároveň nejunikátnější model ovšem představuje areál Kobeřické školy. „Podobnou zmenšeninu patrně nemají nikde v celé České republice. Vlastní školu postavilo 25 kobeřických žáků během prázdnin a spotřebovali na ni asi 50 tisíc kostek,“ podotkla Hana Pustková, autorka výstavy. Na výstavě je prezentováno více než 300 modelů, které postavili Lego-nadšenci z Hlučínska a z blízké Ostravy. Součástí je ovšem také dětský koutek, v němž si mohou nejmenší návštěvníci poskládat ze stavebnice vlastní modely.

Vypůjčení výstavy